Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50 zł TYLKO z ORLEN PACZKA | Zamów dziś do 21:20 i odbierz następnego dnia roboczego w punkcie!
Koszyk

Adaptery do kabli

Kable i adaptery to akcesoria, które pozwalają łączyć ze sobą urządzenia różnego rodzaju. Można je podzielić w tym kontekście na dwie kategorie: przejściówki o takich samych końcówkach, pozwalające złączyć kilka kompatybilnych ze sobą sprzętów, a także adaptery o różnych końcówkach do połączenia pozornie, niekompatybilnych ze sobą urządzeń.

Przejściówki USB to jedne z najbardziej praktycznych akcesoriów, które pozwalają przy użyciu jednego kabla podłączyć lub podładować kilka urządzeń o różnych gniazdach. Obecnie w zasadzie każdy telefon posiada złącze microUSB, które umożliwia zarówno ładowanie, jak i podłączenie go do komputera. Jeśli dysponujemy większą ilością urządzeń, to bardzo przydatnym rozwiązaniem jest adapter HUB, który posiada kilka gniazd.

Przejściówki USB i nie tylko

Adaptery pozwalają podłączyć np. nieco starszy sprzęt do nowszego odbiornika i na odwrót. Przykładem może być przejściówka HDMI na standard DVI. Najpopularniejsze są jednak przewody USB, które znajdują zastosowanie w komputerach PC, laptopach i urządzeniach mobilnych. Kable SATA i IDE/ATA służą do łączenia podzespołów wewnątrz komputera. Z kolei odrębnym typem są kable sieciowe, ethernetowe i telefoniczne. Przejściówki przydają się także w przypadku zasilaczy, gdyż obecny standard napięcia jest diametralnie inny w różnych częściach świata.

Przejściówki HDMI i adaptery HUB

Za pomocą tego samego złącza można podłączyć telefon lub laptop do telewizora. Wystarczy skorzystać z przejściówki HDMI na micro USB bądź w przypadku nowszych telewizorów - kabla USB typu C. Wystarczy połączyć oba urządzenia, zmienić źródło sygnału w odbiorniku na konkretny port HDMI, natomiast na laptopie włączyć udostępnianie obrazu.

pixel