Opinie o Nas
-30% na drugi tańszyprodukt | WEEKENDOWE SZALEŃSTWO |
DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO JESZCZE:
00dni
00godzin
00minut
00sekund
Koszyk

Kable do telefonów, kable HDMI

Jest to podstawowy element każdego zestawu stacjonarnego, jak i sprzętu, który potrzebuje podpięcia do sieci. Ponadto są również niezbędne w celu ładowania telefonu, podpięcia do go do stabilnego łącza internetowego, a także połączenia urządzenia docelowego z ekranem np. poprzez kabel HDMI. Obecnie technologie na rynku starają się zastąpić standardowe kable za pomocą łącza bluetooth. Jednak rozwiązania zdalne są jeszcze dość drogie i nie znajdują przez to dużego grona odbiorców. Kable natomiast stanowią tanie i nadal bardzo popularne rozwiązanie.

Kable do telefonu

Jeszcze do niedawna kable do telefonu kojarzyły się wyłącznie z popularnym USB i transmisją danych. Ładowarki do telefonów posiadały natomiast przewody scalone i były połączone z nią na stałe. Obecnie większość producentów oferuje ładowarki z odpinanym kablem USB. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż można z jego pomocą podłączyć dowolne urządzenia mobilne do np. komputera. Kablem do telefonu można ładować smartfona, tablet, a od niedawna za pomocą kabla USB typu C, również laptopa. Standardem jest także opcja quick charge, która pozwala znacznie szybciej uzupełnić baterię niż w przypadku starszego kabla do telefonu.

Kabel HDMI

W niektórych przypadkach kabel USB typu C pozwala przesyłać dźwięk i obraz, jednak to kabel HDMI stanowi obecnie standard w wersji 2.0. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie w przypadku większości telewizorów, a także monitorów, które nie obsługują standardu Displayport.

pixel